Home / Bitkisel Kürler / Limonun Faydaları Nelerdir
limonmn - Limonun Faydaları Nelerdir

Limonun Faydaları Nelerdir

Limonun Faydaları Nelerdir

Günlük hayatta sıkça kullanmamıza rağmen faydalarını bilmediğimiz limon, vücudun vitamin ihtiyacının büyük kısmını karşılamak ile kalmaz. Aynı zamanda doğal antiseptik meyve olarak bilinir. Limonun antiseptik madde oluşunu duymanız, büyük ihtimalle akıllara antiseptik nedir sorusunu getiriyor. Antiseptik maddeler, canlı hücre içerisine giren enfeksiyon maddeler ile savaşılmasına yol açar. Çürümeyi önler ve her hücreyi zararlı madde, mikroplardan uzak tutar. İyileştirici ve gençleştirici yönü ile adeta mucize olarak bilinmektedir.

Limon C vitamini deposu olarak bilinmektedir. Bir adet doğal limon tüketilmesi ya da limon suyunun sıkarak içilmesi vücudun günlük C vitamini ihtiyacı için çok önemlidir. Potasyum ve kalsiyum açısından da zengindir. Limonun faydaları nelerdir gelin bunları madde madde açıklayalım ki okuması kolay olsun.

  1. Sabah uyandınız ve kahvaltı hazırlıyorsunuz. Doğruca bir adet büyük bir limonu elinize alın ve suyunu sıkın. İçerisine yarısı kadar ılık su ekleyin ve bir çırpıda için. sindirim sisteminize iyi gelecektir. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandıracaktır. Bu da ağır yiyeceğiniz öğün öncesi midenizi rahatlatır. Bunun yanında gece uyku boyunca, ağzınızda ve yemek borunuzda bulunan zararlı maddeleri, antiseptik özelliği ile etkisiz kılar.
  2. Limon suyu, diş eti ve ağız sağlığı için önemlidir. Bir avuç limon suyunu her öğlen veya akşam gargara şeklinde ağzınızda gezdirmeniz önemli alternatif tıp yollarından biridir. Farkı hızlıca hissedeceksiniz.
  3. Malum bunu kadınlar daha iyi bilirler. Limon suyu saç sağlığı için ve parlaklığı için vazgeçilmez doğal besindir. Bunun ile ilgili karışımlar bir sonrası yazımızda verilecektir.
  4. Ayak ve bacak rahatsızlıkları, yüzde oluşan kızarıklıklar ve sağlıksız görüntüyü limon suyu ve ılık su ile yenebilirsiniz. Bir pamuğu limon suyu ve ılık su karışımına batırıp yüzünüze makyaj yapıyor gibi yumuşak dokunuşlar ile sürün.
  5. Boğaz enfeksiyonu, boğaz ağrısı için doğal limon suyu faydalıdır.

Bir önceki yazımız olan Üzümün Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde kara üzümün faydaları ve zararları, kuru üzümün faydaları nelerdir ve sarı üzümün faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

About Yonetici

Check Also

Terapist Paul Emery hayatınızı değiştirmeye geliyor!

"Dünyanın En İyi Spiritüel Terapisti" ödüllü kuantum duygusal ve fiziksel terapisi yaratıcısı Paul Emery, Richmond davetlisi olarak Türkiye'de! document.createElement('article'); article { display: block; } Kuantum Duygusal ve Fiziksel Terapisinin yaratıcısı, “Dünyanın En İyi Spiritüel Terapisti” ödüllü İngiliz Paul Emery, Richmond Nua Wellness – Spa’nın davetlisi olarak Türkiye’de! Hollywood’dan birçok ünlüye ve Kraliyet Ailesi’nden isimlere terapi yapan [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
food fruit grapes green 1085770.jpgd  - Üzümün Faydaları Nelerdir?
Üzümün Faydaları Nelerdir?

Üzümün Faydaları Nelerdir? Sağlıklı beslenme ile daha müreffeh bir hayat yaşamak isteyen bireyler, meyve ve …

Kapat