Home / Bitkisel Kürler / Kara Üzümün Faydaları

Kara Üzümün Faydaları

Kara Üzümün Faydaları

Yaprağı, içerisinde bulundurduğu yüksek magnezyum ve demir içeren sıvısı ve çekirdeği ile Kara üzümün faydaları saymakla bitmez. Normal beyaz üzümden daha diri ve faydalı olan kara üzümün vücudumuza ne gibi yararları olduğunu konuşacağız.

 1. Öncelikli olarak sindirim problemleri yaşıyorsanız ve lavabo alışkanlıklarınız son günlerde düzensiz bir seviyeye indirgendi ise kara üzüm suyu sizler için bulunmaz bir nimet. Herhangi bir karışım yapmadan suyuna çok az ılık su ekleyip bir bardak için. Farkı anlayacaksınız.
 2. Kara üzüm özellikle fosfat açısından zengindir, cildinize parlaklık ve rejenerasyon istiyorsanız bunu kara üzüm yiyerek gerçekleştirebilirsiniz.
 3. Son günlerde kemiklerim ağrıyor ne yemeliyim ki iyileşeyim. Bunun cevabı kesinlikle kara üzüm olacaktır. Kemiklere etkiyen demir molekülleri salacağı bedeniniz bir nebze de olsa rahata erecektir.
 4. Kireçlenme ve alerjiden ötürü kabaran cildinize iyi gelecektir.
 5. Kilo vermek için kara üzüm suyu her sabah aç karna tavsiye edilir. Tok tutma özelliğine sahiptir.
 6. Kalp rahatsızlıkları, damar tıkanmalarına birebirdir. Kara üzüm çekirdeği faydaları arasında penis damarlarını açarak erken sönümlemeyi önleme özelliği de bulunur.
 7. Diş eti problemleri yaşıyorsanız ve dişimi fırçalarken diş etlerim kanıyor diyorsanız her sabah kahvaltıdan sonra en azından yarım salkım kara üzümü iyice çiğneyerek tüketin.
 8. Kolesterol düşmanı ve vücudunuzun kolesterol dengelerini yerinde tutacak mucizevi besin olarak kara üzüm sayılabilir.
 9. Antioksidan bileşenler içerir, bu bileşenler vücudun adeta çöpçüsü gibidir. Vücuda zarar verecek olan radikal serbestleri toplar ve onlarla tepkimeye girip etkisiz hale getirir.

İşte kara üzümün faydaları bu yönde. Beyaz üzüm ile karşılaştırıldığı zaman daha iri ve özellikle çekirdeği ile şifa kaynağı olmaya devam etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Limonun Faydaları Nelerdir başlıklı makalemizde limonun faydalar, Limonun Faydaları ve limonun faydaları cilde hakkında bilgiler verilmektedir.

About Yonetici

Avatar

Check Also

“MS” tedavisi 3 başlık altında toplanıyor

Kadınlarda erkeklerden iki ila üç kat daha yaygın olan, 20 – 50 yaş arasında görülen MS, dünyada yaklaşık 3 milyon, Türkiye’de ise 35 bin kişiyi etkiliyor.  Multipl skleroz yani MS’in nedeni tam olarak bilinmiyor, bağışıklık sisteminde bir bozukluk sonucunda beyin ve omurilikte çok sayıda plak oluşumu ile ortaya çıkıyor. Hafif semptomlar arasında karıncalanma ve uyuşma [...]

One comment

 1. Avatar

  Siyah üzüm çekirdeğini ağızda kırarak yiyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir